– Norsk mat skal produseres på norske ressurser uten innslag av palmeolje, sier Merete Furuberg, leder i Norsk Bonde- og Småbrukarlag, som er glad for at Felleskjøpet vil fase ut bruken av palmeolje.
NRK har i dag skrevet om bruken av palmeolje i kraftfôr til melkekyr. Etter hvert som melkeproduksjonen har blitt stadig mer intensivert, har bruken av palmitinsyre, som er et biprodukt av palmeolje, i fôret økt. Årsaken til dette er at palmitinsyren bidrar til å opprettholde fettprosenten i melka og fordi det har hatt positive effekter for kuas fordøyelse. Felleskjøpet fôrutvikling har de siste årene jobbet for å finne alternative fettkilder, og vil i løpet av de neste 3-5 årene fase ut bruken av palmeolje.
– Det er bra at Felleskjøpet vil fase ut bruken av palmeolje i sine kraftfôrblandinger. Det er bra for miljøet og viktig for legitimiteten til norsk matproduksjon. Norsk melk skal produseres på gras, beite og norsk korn, uten innslag av palmeolje, sier Merete Furuberg, som også ønsker at innholdet i dyrefôret må merkes bedre.
– Norsk Bonde- og Småbrukarlag jobber for at norsk mat skal produseres på norske ressurser, at bøndene skal ha oversikt over innholdet i dyrefôret, og at forbrukerne skal vite hvordan og på hvilke ressurser maten er produsert. Jeg tror svært mange ikke var klar over at en del kraftfôrblandinger inneholder palmeolje, sier Furuberg som vil ha en sterkere satsing på utnyttelse av norske ressurser i matproduksjonen.
– Dette viser hvor vanskelig det er å intensivere matproduksjonen på en bærekraftig måte. Om vi ønsker en bærekraftig matproduksjon basert på norske ressurser, trengs det politisk vilje og virkemidler som stimulerer til at norske fôrressurser blir utnyttet på en bedre måte enn i dag, avslutter Furuberg.
Legg igjen en kommentar